Archive for 2007/07


Majstrovstvá Slovenska v MTB maratóne 2007 vo Zvolene.

Uplynulý víkend patril v medzinárodnom kalendári národným šampionátom v XC a neponúkal žiadne iné medzinárodné XC preteky. Náš XC majstrák sme stihli ešte pred dvoma týždňami a tak som mala možnosť si po roku znova vyskúšať atmosféru domácich MTB maratónov a obhájiť titul Majsterky SR v MTB maratóne z minulého roku.
Majstrovská trať pre ženy merala […]

Majstrovstvá európy MTB XC 2007 Cappadocia v Turecku.

Tohtoročné ME boli o niečo veselšie, Slovensko získalo po troch rokoch znovu medailu, bronz si z Turecka odviezol náš junior Peter Sagan!
V Cappadocii panujú cez leto podobné teploty ako momentálne u nás, no chládok lesa sa tam hľadá trochu ťažšie. Atraktívne prostredie ME, plné zaujímavých skalných útvarov a obydlí v spojení so zaujímavou traťou bolo […]

Majstrovstvá Európy v Turecku už tento víkend

Zajtra ako člen slovenskej reprezentácie cross-country odlietam do tureckej Cappadocie, kde sa konajú tento víkend Majstrovstvá Európy.
Vo štvrtok ma čaká po rokoch opäť štafeta družstiev, v zložení junior, elite muž a žena a muž do 23 rokov, ktorá sa ide na 1 kolo.
V nedeľu ráno o 10 hodine miestneho času štartujú preteky žien a medzi […]

Grand Prix na domácej pôde v Dohňanoch.

Tento rok som v Dohňanoch stihla nielen Grand Prix ale aj ďalšie dva menšie preteky- Hodový pretek v sobotu a nasledujúci piatok aj Pivný maratón.
Obhajoba prvenstva na Grand Prix mi nevyšla podľa predstáv, skončila som druhá za Poľkou Kozelou. Náročné dvojhodinové preteky v horúcom počasí dali poriadne zabrať každému. Ženy absolvovali 4 okruhy a celkové […]

Na Majstrovstvách SR opäť víťazne.

V Kláštore pod Znievom som 05.júla získala za výdatného dažďa môj ôsmy titul Majsterky Slovenska v horskej cyklistike, cross-country, a prvý majstrovský dres pre môj klub CK MTB Dohňany. Druhé miesto obsadila Ľuba Kalinová (Klimatex Pezinok) a bronz si odniesla Katarína Uhláriková (Elk)

Svetový pohár v Kanade.

Minulý rok sa mi z finančných dôvodov nepodarilo na svetový pohár do Kanady vycestovať a som rada, že tento rok som si mohla pomerať sily s najlepšími aj na kanadskej trati. Tento rok sa tam išli dva preteky svetového pohára po sebe, no ten druhý v St. Felicien sa dátumovo kryl s mojími domácimi pretekmi […]

-->