Archive for 2010/06


KitzAlpBike Kirchberg - bikový festival v Tirolsku.

Aj keď som mala naplánovaný tréningový víkend, zaradila som preteky 1. kategórie UCI v rakúskom Kirchbergu. Potrebovala som nakúpiť nový materiál a Kirchberg leží cestou k môjmu dodávateľovi bicyklov Koba.
Rakúšania usporiadali v Kirchbergu hneď niekoľko bikových pretekov. Program tvorili preteky do vrchu - Hillclimb, preteky v mestskom šprinte v Kitzbuheli, mtb maratón a aj klasické […]

Grand Prix Dohňany 2010, rok pred usporiadaním Majstrovstiev Európy.

Posledné meranie síl na tratiach budúcoročných Majstrovstiev Európy 2011 prebehlo uplynulý víkend na medzinárodných pretekoch Európskeho pohára - Grand Prix v Dohňanoch. Skrátený a upravený okruh sa páčil nielen zástupcom Európskej cyklistickej federácie, ale aj rozhodcom a pretekárom. Aj keď boli podmienky na trati ťažké a najstrmšie stúpania sa museli bežať, regulérnosť pretekov bola zachovaná.
Mne […]

Pozvánka na Grand prix Dohňany 2010.

Už tento víkend nás čaká generálka na budúcoročné Majstrovstvá Európy na skrátenom 4, 5 km okruhu v Dohňanoch.
Na trati pribudli nové sekcie, opätovne na pretekárov a divákov čaká bohatý sprievodný program  s nádherným ohňostrojom na záver dňa, atraktívne prize money  nielen v elitných kategóriách.-)
Preteky 1.UCI kategórie v Dohňanoch sú aj súčasťou stredoeurópskeho […]

Merida Bike Vysočina 2010, mtb etapák v Čechách.

Piatkové špurty, sobotné XCO (ktoré bolo zaradené aj do seriálu českého pohára) a nedeľný polmaratón na necelých 50 km boli skvelou príležitosťou ako si dobre zapretekať za príjemného letného počasia na kvalitnej trati, kde sa zišla slušná konkurencia skoro tridsiatky pretekárok.
V piatkových špurtoch som nemala svoj deň, keď sa mi nepodarilo zopakovať si […]

Slovenský pohár mtb xc Oslany.

Týždeň po pretekoch svetového pohára v Offenburgu  pokračovala naša domáca súťaž 30. mája štvrtým kolom slovenského pohára v Oslanoch. Povodne, kalamita v lese a silný vietor neumožňovali v týždni veľa tréningu na biku a tak mohli byť Oslany dobrou príležitosťou dobehnúť zameškané. Nakoniec však podmienky na trati v Oslanoch neumožnili normálnu cyklistiku. Blato a nepohrabaná pokosená […]

-->