Archive for 2011/09


Bike Mania Hungary GP Veszprém, Maďarsko

Maďarsko si väčšina z nás vždy predstaví len ako rovinu, no zakaždým keď sa tu zúčastním pretekov v horskej cyklistike snažím sa aj môj názor poupraviť.
Maďarská horská cyklistika je za posledné roky na vzostupe, organizujú tu veľa medzinárodných Uci pretekov, maďarskí reprezentanti pravidelne štartujú na veľkom počte najvýznamnejších pretekov vo svete. Postupne rastie aj kvalita […]

Nultý ročník Bratislava - Dohňany 2011.

Výlet, test kondície, preteky, rozlúčka so sezónou, pre každého niečo a k spokojnosti všetkých. Aj tak by sa dala charakterizovať spoločná cyklojazda z Bratislavy do Dohnian, ktorú dnes zorganizoval pre svojich členov a pozvaných hostí cyklistický klub CK EPIC Dohňany.
Takmer 160 km za necelých 5 hodín absolvovalo 36 cyklistov. Bez nehody či kolízie za ideálneho […]

Pár obrázkov a video z MS 2011 v švajčiarskom Champéry.

Preteky Majstrovstiev sveta v horskej cyklistike cross country žien si môžete pozrieť zo záznamu na: freecaster.tv
Výsledky:
Preteky tímových štafiet: xco_tr_preteky-stafiet-results.pdf
Preteky žien Elite: xco_we_zeny-elite-results-1.pdf
Oficiálne stránky MS MTB 2011: www.bikepark.ch

Swiss cup finále v Muttenz.

Cestou na Majstrovstvá sveta v Champéry som využila možnosť vyskúšať kvalitu švajčiarskeho pohára mtb xc a štartovala som na pretekoch v Muttenz pri Bazileji.
Kvalitné podujatie s veľmi dobrou konkurenciou na štarte bolo dobrou rozjazdou pred MS. Preteky boli zaradené do 1.kategórie UCI. Na menej technickej trati s dlhými rovinkami, cyklokrosovými sekciami a trošku cestárskou taktikou […]

-->