Majstrovstvá sveta MTB XC 2006 bez tímu Slovenska.

Podľa neoficiálnej informácie od môjho trénera, Slovensko nevyšle na tohtoročné Majstrovstvá sveta (28.08.2006 Rotorua, Nový Zéland ) ani jedného pretekára v cross country. Komisia MTB XC na Slovenskom zväze cyklistiky (SZC) neschválila nomináciu reprezentačného trénera SR- p. Hanusa, ktorý navrhoval moju nomináciu spoločne s pretekárom kategórie muži U23 Martinom Škopekom a mojím trénerom T. Legnavským.

Dôvodom neschválenia nominácie na MS je neefektívnosť vynaložených prostriedkov a malá pravdepodobnosť výsledku v top 20.
SZC umožňuje štart na Majstrovstvách sveta 2006 v MTB XC pre všetkých, ktorí splnili kritériá pre účasť na Majstrovstvách európy a účasť na Majstrovstvách sveta si budú hradiť z vlastných prostriedkov.
Z môjho pohľadu je to veľká škoda, že na MS nebudeme mať zastúpenie. Medzinárodný kalendár je pre August prázdny, takže neostáva nič iné ako príprava na septembrové preteky a postupné plánovanie nasledujúcej sezóny.

4 komentárov k Majstrovstvá sveta MTB XC 2006 bez tímu Slovenska. »»


Komentár

 1. Komentár od daniel | 07/08/2006 at 13:28:06

  Toto uz neni normalne co predvadza slovensky zvaz, hlavne ten alkoholik co tomu teraz sefuje… Ved majstrovstva sveta su vrcholom sezony snad kazdeho sportovca, celu sezonu maka a jazdi medzinarodne zavody len aby sa nominoval a ked sa mu ti podari oznamia mu ze doslova “použitie sumy 210 000 Sk na výjazd pre troch ľudí ( z toho dvaja pretekári) na MS je maximálne neefektívne, hlavne keď to spojíme s výsledkami na ME a aj počas celej sezóny. Objektívne dané na MS, sa nedá očakávať lepšie umiestnenie ako cca 30. miesto Števkovej a cca 50. miesto Škopeka” Pritom to tak nemusi byt, Janka ma na to byt v prvej patnastke. Keby takto uvazovala reprezentacna komisia v kazdej krajine na start by sa postavilo tak 30 borcov v kazdej kategorii… A okrem ineho to urcite psychicky zavodnikom pomoze, hlavne ked maju buduci rok bojovat a miestenky na olympiadu

 2. Komentár od Katarina | 07/08/2006 at 21:43:28

  Ahoj Jani, drzim palce, aby si si vybojovala ucast na OH v Pekingu a verim,ze sa tak nepochybne stane (zasluhou Tvojou, Tomasa a sponzorov). Bohuzial si myslim, ze v tej situacii, ktora panuje momentalne na Slovensku, je naozaj financne neefektivne zaplatit ucast 2 pretekarov. Bohuzial na Slovensku zatial v takej vykonnostnej urovni jazdis sama a nie je tu nikto, kto by Ti na MS mohol pomoct a mohol priniest nejake body pre Slovensko. Je mozna dohoda so SZC, ze by Ti preplatili ucast, pokial by si zajazdila povedzme do 25., 30. miesta.??? Neviem, kto je Daniel, ale asi je to clovek, ktory sa vyzna vsade, hlavne na SZC. Budme uprimni, nie je to idealne a nikomu idealne podmienky nevytvara; proste sa to neda porovnat s okolitymi krajinami . Ale tym, ze sa bude stale na niekoho nadavat a ludia sa budu vzajomne osocovat, nic sa nedosiahne. Drzim palce a verim, ze Ta to neodradi a budes s chutou jazdit este velmi, velmi dlho :-) Katka Mlynarova

 3. Komentár od Tomo | 08/08/2006 at 08:02:32

  Drz sa Janka! Hlavne nech si zdrava! Je skoda ze zvaz sa takto stavia k MTB…Mam pocip ze to beru ako akrajovu zalezitost…Skoda. Konecne niekto v cyklistike ma sancu presadit sa a takto ho odstavia. Mozno treba pockat, kym vedenie co je na zvaze teraz sa zmenilo, snad zacnu brat MTBb vazne… Drzim ti paste, aby si este vyhrala dake zavody aj tento rok, pevne zdravie a vela bodov do olympijskej kvaldy!
  Maj sa ! :-) T.

 4. Komentár od peter | 10/08/2006 at 08:24:59

  Hmm, zaujimavy je nazor Katky Mlynarovej, ze ucast 2 pretekarov na MS je neefektivna… Skromne pridavam svoj postreh: Keby tak mohli s nimi vycestovat na Novy Zeland este aj 12-ti funkcionari, efektivita celeho zajazdu by sa tym prudko zvysila!


Komentovať príspevok »»

-->