Grand Prix Dohňany 2010, rok pred usporiadaním Majstrovstiev Európy.

Posledné meranie síl na tratiach budúcoročných Majstrovstiev Európy 2011 prebehlo uplynulý víkend na medzinárodných pretekoch Európskeho pohára - Grand Prix v Dohňanoch. Skrátený a upravený okruh sa páčil nielen zástupcom Európskej cyklistickej federácie, ale aj rozhodcom a pretekárom. Aj keď boli podmienky na trati ťažké a najstrmšie stúpania sa museli bežať, regulérnosť pretekov bola zachovaná.

Mne sa nepodarilo podať optimálny výkon, ale aj tak som obsadila tretiu priečku. Ráno pred pretekmi mi z auta zmizlo moje pretekárske náradie, no našťastie máme v Dohňanoch dostatok cyklistov a požičanie kvalitného bicykla nebol problém.V pretekoch zvíťazila Maďarka Barbara Benkó (Rothaus Cube) pred Poľkou Katerinou Solus-Miskowicz. (DEK-MEBLE-CYCLO-KORONA-Kielce)

Pretekom elitných mužov dominovali českí pretekári, s ktorými držal krok len Rakúšan Christoph Soukup (Merida biking). Zvíťazil Jan Škarnitzl (Dimp Giant) pred Soukupom a Kristiánom Hynkom (S&H SUPERIOR MTB TEAM). Najlepší Slováci sa zoradili za sebou od deviateho miesta v poradí Lukáš Hanus (Merida biking), Milan Barényi (Trek Oslany) a Michal Lami (Jump Sport Košice).

Už teraz sa môžeme tešiť na pestrofarebné a napínavé preteky o tituly majstrov Európy, ktoré prebehnú budúci rok v Dohňanoch. V tú dobu už bude dokončené Epic centrum, ktoré pre preteky poskytne ďalšie nevyhnutné priestory a zázemie. Pretekať sa bude počas štyroch dní, na programe budú preteky tímových štafiet a ďalšie preteky podľa kategórií: junior, do 23rokov - U23 a Elite. Všetky tri kategórie pre mužov aj ženy.

Pripájam ešte niekoľko fotografií z cestných etapových pretekov mužov U23 - Preteky Karpatských Kuriérov, ktoré mali posledné dve etapy v Dohňanoch, týždeň pred Grand Prix. www.carpathia.info.pl

cyklista.JPG peloton-na-starte-poslednej-etapy-karpatsky-pretek-kurierov-v-dohnanoch.JPG dojazd-predposlednej-etapy-karpatsky-pretek-kurierov-dohnany.JPG karpatsky-pretek-kurierov-2010-podium-celkove-poradie.JPG melon-ck-epic-dohnany.JPG gp-dohnany-2010-women-podium.JPG

Výsledky: Dohnany GP 2010 results.pdf

Jeden komentár k Grand Prix Dohňany 2010, rok pred usporiadaním Majstrovstiev Európy. »»