Koniec sezóny na pobreží Francúzska - Roc d’Azur 2006.

Roc d’Azur je najväčší bike festival, na ktorom sa v živote zúčastnila.Tisíce bikerov, štyri dni pretekov všetkého druhu pre všetky vekové a výkonnostné kategórie, veľká bike výstava a to všetko na jednom mieste s ideálnymi terénmi pre MTB a za ideálneho počasia vo francúzskom Fréjus neďaleko Nice.Pretek UCI HC kategórie žien Elite a žien U23 bol na programe v sobotu a išiel sa na jeden 40 km dlhý okruh. Štartovalo spolu 115 žien a na štarte sa zišla pomerne slušná konkurencia žien štartujúcich aj na pretekoch svetového pohára. Nádherná trať s náročnými kamenistými zjazdami sa oproti 2003 veľmi nezmenila, vtedy som tu štartovala po prvý krát (18. miesto). Po štarte som išla okolo dvadsiatky a postupne som sa posúvala dopredu.Škoda že sa mi nepodarilo od začiatku začleniť na lepšie miesto a získať so spolupráce s lepšími bikerkami. Do cieľa som prišla osamotene na 13.mieste za 2hod 03 min so stratou 6:30 na víťaznú Alison Sydor. Tá zvíťazila po šprinte prvej skupinky štyroch pretekárok. Druhá skončila Maja Wloszczowska, tretia Rakúšanka Lisi Osl a štvrtá Nemka Nina Gohl.Kedže sa kategória U23 hodnotila samostatne, nakoniec mi vo výsledkoch Elite patrí 11-ta priečka, celkovo spokojnosť s výkonom aj výsledkom. Na programe festivalu bolo aj finále BMX supercross-u ako súčasť kvalifikácie BMX pre OH 2008. Michal Prokop skončil druhý a druhý aj celkovo vo sveťáku BMX.Zaujímavé boli aj preteky tandemov, ktorí štartovali hodinu pred nami na tej istej trati! Pomalších sme neskôr dobiehali, ale vidieť tandemy v takomto teréne bolo niekedy až neuveriteľné. Najrýchlejší tandemisti mi nadelili okolo 12 minút, boli dosť dobrí:-).Celkovo štartovalo 123 tandemov v kategóriách muži, ženy a mix.Nedeľný pretek mužov na 58 km vyhral Christoph Sauser vo farbách Specialized.