Cyklokros v Petržalke a preteky 2.kategórie UCI v Poľsku spestrili záver októbra.

Po dobrom pocite z mojich predchádzajúcich pretekov v cyklokrose a ich atmosféry, som štartovala aj na štvrtom kole slovenského BCF pohára 15. októbra v Petržalke. Pekné preteky za krásneho jesenného počasia ponúkli rýchlu trať na suchom povrchu. Preteky mi sedeli a v poslednom kole to vyzeralo aj na možnosť celkového víťazstva v spoločnom štarte s kadetmi a veteránmi B. Defekt zadného kolesa s prerezaným plášťom, beh do depa a jazda na požičanom bicykli do cieľa ma nakoniec obrali o dobré umiestnenie, skončila som tretia v kategórii žien a kadetiek. Zvíťazila Tereza Medveďová (ŽP Podbrezová) pred Zuzanou Vojtášovou (CK Banská Bystrica). Aj napriek faktu, že preteky boli v hlavnom meste, úrovňou zaostali za organizátormi v Rakovej. Celkový dojem z pretekov bol dobrý, no záver úplne pokazila neschopnosť rozhodcov vydať výsledky. :-)

Aj keď záver októbra už zvyčajne neponúka v medzinárodnom kalendári UCI preteky v horskej cyklistike cross-country v našom okolí, Poliaci ešte zaradili preteky 2.kategórie na neskorší dátum - 22.október, pravdepodobne za účelom získania “ľahších” bodov do olympijskej kvalifikácie. Mestečko Ustron je len pár kilometrov od našich hraníc a tak som využila možnosť preveriť formu poľských pretekárok a vyskúšať preteky v Poľsku, kde som tento rok ešte neštartovala. Poľsko patrí v ženskom MTB k absolútnej svetovej špičke, ak berieme do úvahy zisk medailí z MS a ME za posledných 10 rokov. Trať pretekov v Ustroni sa rozprestierala v okolí dolnej stanice sedačkovej lanovky Czantoria a tvorili ju pomerne strmé výjazdy v blate a mokrej tráve s úsekmi v šikmom svahu. Technicky mi trať sedela. Kondične to boli náročné preteky, ktoré sťažila aj ranná nízka teplota vzduchu. V pretekoch bez problémov zvíťazila aktuálna vicemajsterka sveta Maja Wloszczowska pred Alexandrou Dawidowicz (obe z CCC Polkowice) Ja som väčšinu pretekov bojovala s Paulou Goryckou, ktorá bola ale hodnotená v kategórii do 23 rokov a tak som získala 3. miesto v ženách Elite pred Katarinou Szolus a Magdou Sadleckou s ktorými som si párkrát vymenila pozíciu v úvodných kolách pretekov. Zo Slovenska si XC v Ustroni vyskúšal aj Jozef Bebčák (2.miesto v junioroch) a pán Jozef Čaprnka vo veteránoch, ktorý testoval svoju Fatriu 29.

Stránky JBG 2 Team: jbg2-team.pl

start-cx-petrzalka.JPG start-muzi-petrzalka-cyklokros-2011.JPG petrzalka-city-cyclo-cross-2011.jpg petrzalka-cyklokros-2011-podium-zeny.JPG

ustron-hills.JPG ustron-mtb-xc-race-course.JPG race-start-women-mtb-xc-ustron.JPG ustron-jbg-2-mtb-race-2011-women-podium.JPG junior-podium-ustron-mtb-2011.JPG syr-wloszczowski.JPG