Druhé miesto na úvodných pretekoch Českého pohára MTB XCO 2017 v Kutnej Hore.

Prvé meranie síl na českej pôde v rámci prvého kola Českého pohára mtb xco, medzinárodných pretekov UCI C1 mi vyšlo takmer podľa predstáv. Dobrým štartom som hneď získala menší náskok  a v čele pretekov som odjazdila väčšinu zo 6 okruhov. Najrýchlejším kolom pretekov ma v druhom kole vo vedení prestriedala na chvíľu Jitka Škarnitzlová, no následne mierne spomalila. Zozadu sa ku mne ale postupne prebojovala Poľka Alexandra Podgorska, s ktorou som sa v poslednom okruhu snažila udržať kontakt, no na jej silný záver som už nestačila. Tretie miesto vyrovnanou jazdou získala aktuálna Majsterka ČR Karla Štepánová.

V pretekoch štartovali aj cyklokrosové špecialistky a dievčatá s ktorými som pred týždňom pretekala na Českom pohári v cestnej cyklistike v Zbraslavi. Zapretekať si v rôznych odvetviach cyklistiky láka viacerých.

Aj keď sa mi v Kutmej Hore nepodarilo zvíťaziť, boli to výborné preteky, moje prvé na novom KTM Myroon Sonic.

Záznam pretekov TV: Česká televízia

Výsledky Sportsoft.cz : Kutna Hora Women MTB XCO 2017 results.pdf