Český pohár MTB v Prahe, vydarený priebeh pretekov a ďalšie druhé miesto.

Aj druhé kolo Českého pohára MTB v Prahe bolo zaradené do UCI 1.kategórie. Predpovede organizátora o rozmočenej trati sa nenaplnili. Okruh bol vynikajúco pripravený a nakoniec sa takmer až prášilo. Väčšina mojich súperiek z Čiech túto trať dokonale pozná, tento rok sa tu už išli aj preteky Pražského pohára MTB.

Okruh bol o niečo kratší, vypustilo sa najdlhšie stúpanie. Trať v Prahe tvorí viacero technických úsekov, ktoré sú vybudované v harmónii s ponúkaným terénom, nepôsobia umelo a ponúkajú možnosť atraktívneho mtb aj bez extrémnych a nebezpečných úsekov.

Ostré tempo v úvode nasadila Barbora Prúdková, ktorú sa mi darilo držať na dohľad. Neskôr som sa dostala do vedenia. V prvej časti pretekov sa so mnou držala Poľka Magdalena Sadlecka. Neskôr sa na nás dotiahla Karla Štepánová, tempo sa zvýšilo a do konca pretekov sme s Karlou bojovali o sekundy. V poslednom okruhu rozhodovali malé chybičky. Z víťazstva sa nakoniec tešila Karla, ja som zopakovala druhé miesto z minulého týždňa. Tretie miesto vybojovala Jitka Škarnitzlová. Víťazke z Kutnej Hory, Poľke Podgorskej pražský okruh až tak nesadol, no zo zadných priečok v závere vybojovala štvrté miesto. Pódium na piatom mieste uzavrela najlepšia pretekárka U23 Adéla Šafářová.

Som rada, že po výborných výkonoch v Langenlois a Kutnej Hore sa mi znova podarili pekné preteky. O víťazstvo bude treba ešte zabojovať.(Foto Tomáš Najser)